Giriş için tıklayınız.
Sitedeki kullanıcı sayısı: 427
ÖNEMLİ PROSEDÜRLER - ÖĞRENCİ DEĞİŞİMİ  › İTÜ LA Change
İTÜ LA Change

ÖĞRENİM SÖZLEŞMESİNDE DEĞİŞİKLİK YAPMAK İÇİN İZLENMESİ GEREKEN PROSEDÜR

 

Ders çakışması, dersin açılmaması, iptal olması veya yeni ders alınması durumunda öğrenim sözleşmesinde (LA) değişiklik yapılmalıdır.

 

è  Ulusal Ajans kuralı gereği, değişiklik karşı kurumdaki ders başlangıç tarihinizden itibaren 7 HAFTA içinde yapılmalıdır. 7 haftadan sonra yapılan öğrenim sözleşmesi değişiklikleri kesinlikle imzalanmaz.

 

è  Değişiklik, LA change belgesi hazırlanarak yapılmalıdır.
Belge üzerindeki eşleştirmeleri anlaşılır bir şekilde yapılmalı, karşı kurumdan ilk LA belgesi ile alınması planlanan ancak alınmayacak dersler D (drop) olarak belirtilmeli, karşı kurumdan yeni alınacak dersler A (add) olarak belirtilmelidir. İlk LA ile alınan ve herhangi bir değişikliğe uğramamış derslerin LA change belgesi üzerinde gösterilmemesi gerekmektedir.


è  Değişiklik sayfası doldurulduktan sonra, imza sırası:

İmza 1: LA’nıza isim ve tarihi yazarak, belgeyi ilk siz imzalayacaksınız.

İmza 2: Karşı kurumdaki Erasmus Bölüm/Program Koordinatörü ve Erasmus Kurum Koordinatörünün imza ve mühürlü onaylarını alarak, tarih atılmasına dikkat etmelisiniz.

Karşı kurumun bölüm koordinatörü ve kurum koordinatörü tarafından onaylanan değişiklik yapılmış LA’ı scan ederek e-posta ile İTÜ’deki Erasmus Bölüm Koordinatörüne göndermeli ve ulaştığından emin olmalısınız.

İmza 3: İTÜ’deki Erasmus Bölüm/Program Koordinatörü tarafından onaylanan değişiklik yapılmış LA, kaybolmaması için güvenilen biri (arkadaş, aile bireyi gibi) tarafından teslim alınmalı ve Fakülte/Enstitü Değişim Komisyonu ve Fakülte Dekanlığı/Enstitü Müdürlüğü onayına sunulmalıdır.

İmza 4: Fakülte/Enstitü Değişim Komisyonu ve Fakülte Dekanlığı/Enstitü Müdürlüğü tarafından onaylanmış LA change belgesi, Erasmus Kurumsal Koordinatörü Doç. Dr. Elif Pehlivanoğlu Mantaş’ın imzası için Erasmus Ofisi'ne öğrenci görüşme saatlerinde (Pzt.-Perş. arası14:00-16:00) arasında elden teslim edilmelidir.  

 

è  Doç. Dr. Elif Pehlivanoğlu Mantaş’ın imzası alındıktan sonra tüm onay süreci tamamlanmış olan değişiklik öğrenim sözleşmesi, öğrencinin döndükten sonra teslim alabilmesi için Erasmus Ofisi’nde saklanır.

 

è  Öğrenci tüm süreci takip etmek, onayları almak ve belgenin kaybolmaması için gerekli önlemleri almakla yükümlüdür.