Giriş için tıklayınız.
Sitedeki kullanıcı sayısı: 433
Öğrenciler (Students)  › Dönen Öğrenciler
Dönen Öğrenciler

ERASMUS DEĞİŞİM PROGRAMI BİTİMİNDE AB MERKEZİ’NE TESLİM EDİLMESİ GEREKEN BELGELER:

  
Önemli Notlar:

Erasmus hibenizin 2. taksidini alabilmeniz ve ders saydırma işlemine başlayabilmeniz için belgelerinizi eksiksiz olarak AB Merkezi’ne teslim etmeniz gerekmektedir.

AB Merkezi’nden teslim aldığınız ve AB Merkezi’ne teslim ettiğiniz her belgenin birer fotokopisini kendiniz için almanızı tavsiye ediyoruz.

1. Confirmation of Exchange Belgesi'nin aslı ve 1 adet fotokopisi

Eşleştirildiğiniz üniversitede bulunduğunuz süre aralığını belirten, kurum (Uluslararası Ofis, Erasmus Ofisi vb.) onaylı, ilgili üniversitede eğitim aldığınıza dair teyit belgesi.

2. Transkriptin fotokopisi

Öğrenim sözleşmesinde yer alan tüm derslerin not karşılıklarını belgeleyen ve gidilen kurum tarafından onaylanmış transcriptin aslını, postada kaybolma ihtimaline karşılık DÖNMEDEN ÖNCE elden teslim almanızı öneririz. Posta ile gönderilecek transcriptler için öğrencilerin ev adreslerini vermeleri ve gerekli takibi kendilerinin yapmalarını rica ederiz. Trancripti AB Merkezi’ne posta yahut faks ile ulaşan öğrencilere bilgilendirme mesajı atılacak ve öğrenciden bu belgeyi yalnızca görüşme saatlerinde teslim alması talep edilecektir. Trancriptin aslı ders saydırma işlemleri için Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’na teslim edilmelidir.

3. Anket formu

Dönüş belgelerinizin kontrolünden sonra, oluşturulacaktır, lütfen diğer dönüş belglerinizle birlikte ofisimize öğrenci görüşme saatleri içerisinde geliniz.
4. Öğrenim Sözleşmesinin aslı 
Tüm onayları alınmış öğrenim sözleşmesinin fotokopisi ise ders saydırma işlemleri için Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’na teslim edilmelidir.

5. (Varsa) Tüm onayları alınmış değişiklik  Öğrenim Sözleşmesinin aslı

Fotokopisi ise ders saydırma işlemleri için Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’na teslim edilmelidir.

6. OLS dönüş sınavının sonuç belgesi 

7.Giriş ve Çıkış Tarihlerinizin bulunduğu pasaport sayfalarının fotokopisi (Pasaportunuzun yanınızda olması gerekmektedir.)

DİKKAT: Gidilen kurumdan onayları alınmamış öğrenim sözleşmeleri kabul edilmeyecektir.

Ders Saydırma İşlemleriniz için, ADD/DROP haftasının sonuna kadar,
İTÜ Öğrenci İşleri’ne teslim etmeniz gereken belgeler: (Lisans Öğrencileri İlyas Bey’e,Lisansüstü Öğrencileri Canan Hanım’a belgelerini teslim edecekler.)

Önemli: Drop haftası (Bir dersten tümüyle çekilme(Öğrenim Belgesinde "T" harfi ile göstrilecektir)) sonuna kadar dönüş belgelerini ders sayımı için teslim etmeyen öğrencilerin sistemlerine Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından Mezuniyet Engeli konulacaktır. Sisteme konulacak bu engel sebebiyle öğrenci sisteme giremeyecek, öğrenci belgesi almak için her seferinde İlyas Bey'e uğrayıp geçici olarak engelin kaldırılmasını talep etmek zorunda kalacak, bir sonraki ders seçiminde ders seçemeyecek, mezuniyet durumundaki öğrenciler mezun olamayacaklar. Belgeler teslim edildiği anda engel kaldırılır.

 

  1. transkript orjinali (henuz transkripti gelmeyenler de,kayıt aşamasında sorun yaşamamak için, otomasyon ile görüşmeli)
  2. LA fotokopisi+ varsa change LA fotokopisi


 

  Belgeler   

Dönen Öğrenci - Sıkça Sorulan Sorular
Confirmation of Stay 15-16