Giriş için tıklayınız.
Sitedeki kullanıcı sayısı: 411
İkili Anlaşmalar (BA)  › ERASMUS+ KURUMLARARASI ANLAŞMALAR LİSTESİ
ERASMUS+ KURUMLARARASI ANLAŞMALAR LİSTESİ

Anlaşma metinleri ile kontenjan listesindeki sayılar ve bölümlere paylaşımında oluşabilecek ihtilaflar halinde kontenjan listesindeki sayı ve dağılımlar esastır.


Örneğin, anlaşma metninde ''Aeronautical Engineering, 1st and 2nd cycle, 4 students x 10 months=40 months'' şeklinde görülen kota, kontenjan listesinde ''1 lisans Uzay, 1 lisans Uçak ve 2 Yüksek lisans Uçak ve Uzay Bilimleri'' olarak dağıtılmış olabilir.

Ya da, anlaşma metninde ''Engineering'' olarak gözüken kota, kontenjan listesinde ''İşletme Mühendisliği'' ne tanımlanmış olabilir. Lütfen böyle durumlarda kontenjan listesini esas alınız.

Anlaşma metinleri; karşı kurumların son başvuru tarihi, başvuru koşulları, dil kriterleri gibi detayları sizinle paylaşmak için ilan edilmiştir. Yine de karşı kurumların başvuru koşullarında değişiklik yapmalarına rağmen bizi bilgilendirmemiş olma ihtimallerini de göz önünde bulundurarak web sayfalarından daha güncel bilgilere erişiniz.

Değerli Öğrencilerimiz,

2018-2019 Akademik yılında Erasmus+ kapsamında öğrenim değişimine gidecek öğrencilerimizin kullanacakları kotaları içeren anlaşma listemizi güncelledik ve 12 Ocak 2018’e dek güncellemeye devam edeceğiz. Lütfen yeni anlaşma yapılmasını istediğiniz kurum ve bölümler için Aralık başına dek bölüm koordinatörlerinizle iletişime geçiniz. Biz en son anlaşma girişimlerini 18 Aralık 2017’de yapıyor olacağız. En geç bu tarihe dek anlaşma listesinde yapılmasını istediğiniz eklemelerle ilgili talebinizi gerçekleştirmiş olunuz.

Anlaşmamız olan bir kurumla yeni bir bölümle anlaşma yapmak ya da hiç anlaşmamızın olmadığı bir kurumla anlaşma yapmak için öncelikle karşı kurumun ilgili bölümünün ders programını web’ den bulup bölüm koordinatörünüzle görüşünüz. Eğer anlaşma uygun bulunursa bölüm koordinatörünüz bizimle iletişime geçecektir.

2018-2019 Kurumlararası Anlaşmalara ve Kontenjan Listesine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Anlaşmalar ve Kontenjan Listesi